carlos59190 carlos59190
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

Kristen bought 4 packages of toilet paper and 2 packages of paper towels. She paid a
total of $100, and paper towels cost $7.00 less than the toilet paper. What would the
cost of 1 package of toilet paper and 1 package of paper towel?

Respuesta :

Otras preguntas

Which is a potential negative consequence of using genetically engineered medicine? Gene markers that are resistant to antibiotics are used, providing the poss
Can some plz tell me the answer
in 1825, the united states produced 533,000 (blank) of cotton
What is m=mc Square.
which of the following reactions would you find in a radioisotope thermal generator
A(n) ______ is a line in which waves that are moving together are all in the same phase.
The majority of students at Liberty High School enjoy sugary treats and fast food.
How may containers can 3 cargo ships hold
The difference and Prospect of graphic design and interactive design
A reaction involves 0.50grams of hydrogen (H2) gas and 1.20 grams of carbon (C) to form methane (CH4). Calculate the mass of methane gas formed?