kavinrochezz kavinrochezz
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

At CVS, twelve large bottles of water cost $9.00. At Duane Reade, eighteen large water bottles cost $14.40. If I need to buy 24 water bottles for my class for our field study, which one is a better buy and by how much?

At CVS twelve large bottles of water cost 900 At Duane Reade eighteen large water bottles cost 1440 If I need to buy 24 water bottles for my class for our field class=

Respuesta :

Otras preguntas

can someone solve this question
Muy bien Diego abrio una_______en El banco
If a truck can carry 1.4 tons of dirt at one time, how many trips must it make to carry 11,200 pounds of dirt. Hint: 1 ton is equal to 2000 pounds.
Which BEST describes the purpose of storytelling? A. to entertain and to teach new ideas B. to inspire religious feelings and to honor ancestry C. to create
Mores Often change over time True or false
Can somebody help me
Find the area?????????
Why did some Federalists fear democracy? A) They thought this would lead to a Monarchy B) They feared they would lose privileges and power to those who aren't
Why was the Cuban missile crisis cocidered an especially dangerous situation?
In which type of learning do the consequences of a behavior influence whether an organism will perform the same behavior in the future?