meadownickerson1116 meadownickerson1116
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

Adriel buys 20 bottles of grapefruit juice at the corner store for a total cost of $7.80.
If each bottle costs the same amount, how much is 6 bottles of juice?

Respuesta :

Otras preguntas

which is an example of hard power?
how do you solve for x in 2 (x-2)+1/2 (6x+4)=4x+1
If the cost of producing a product that sells for $50 is 12000 plus $20 00 per piece, then what is the cost equation for producing x items?
One lap around the track is 1 third mile. It takes Bryce 1 ninth hour to ride one lap what os the unit rate
The length of a rectangle is 3 feet less than twice the width of the rectangle. If the perimeter of the rectangle is 264 feet, find the width and the length
What are the other names for the solutions of a quadratic function?
what is the function of stomata?
Which activity is not considers to have physical benefits ?
You are going to roll two dice what are the outcomes in the sample space
What are the three different parts of the sonata form?Describe each part.