lgarc107
lgarc107 lgarc107
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada


14. In exercise 13, suppose grapes cost
$2.35 per pound, oranges cost $0.99 per
pound, and apples cost $1.65 per pound.
Estimate how much Adrian paid for all
the fruit.

Respuesta :

Otras preguntas

The PayDay loan company lends you $500. After 2 weeks pay you pay back $520. What is the simple interest rate? Note that the times is a fraction of a year.
Based on the data in the table and the constant rate of changes for each vehicle, write anequation to predict the value of Car A and Car B at the end of r years
can you please help me
What is the relationship between veriable x and variable y
if a baker has 7/3 cups of chocolate, the baker can make a maximum of .... cakes.
f(x) = c +18What is the range
Please show and explain this please
write the equation of the line that goes through points (1, 1) and (3, 7)
write the equation of the line in slope-intercept form given the follow[tex]slope = - \frac{5}{4} \: y - intercept \: (0 \: - 8)[/tex]
Question 2 of 10 Multiply the following complex numbers: (4-6) (6-8) OA. -24-68i OB. 72 +68i O C. -24 +68/ OD. 72-68i