Anishphd Anishphd
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon bottle of bleach costs $8.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

A drawing of a surfboard in a catalog shows it's length as 8 4/9 inches. Find the actual length of the surfboard if 1/2 inch length on the drawing corresponds t
choose the plural noun that's spelled correctly?A Fathers-in-lawD Editor in chiefs
Need help solving this proportion....x\4 = 5\7
The concert lasts 60 minutes, and the songs are all the same length. The choir sings a total of 12 songs, 2 of which are sung by the sopranos only. For how many
Doing monomials. How do you do this one?
which expression stands for 32 more than a number d
A golf ball is dropped from rest from a height of 9.5m.  It hits the pavement then bounces back up rising  just 5.7 m before falling back down again.  A boy the
A 100 centimeter stick broke into 3 pieces one piece was 7 centimeters long and another was 34 centimeters long how long was the third piece
What is the initials for sodium chloride
How did its first pharaoh unify Egypt