kevinhavinhkhang kevinhavinhkhang
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

4 boxes of crayons cost $12.50 How much would 16 boxes cost? (Show work) Thank you!

Respuesta :

Otras preguntas

celinegirl Please check my french answers.. here is the assignment i have to do: ( Describe your town. Include at least six places there are (il y a) in your to
Why does ice stay at the top of oceans instead of sinking to the bottom? Ice is colder than liquid water. Ice is warmer than liquid water. Ice is more dense tha
Gelatin recipes that include frozen fruit often say to not use pineapple. Gelatin is mostly a protein. Pineapple contains an enzyme that is often used in meat t
The growth stage of plants consists mostly of _____. reproduction disease germination mitosis
dolores and four friends went to a buffet dinner.The total cost was at most $130 including the $20 dollar tip they left.How much did each pay for the buffet? i
Which of these is not a factor influencing the rate of a chemical reaction? a. the concentration of reactants b. the surface area of reactants c. the presence o
One problem that resulted from the changes in Ireland’s economy was _____. A. decreased farm output B. falling housing prices C. a growing income gap
When a tuning fork vibrates over an open pipe and the air in the pipe starts to vibrate, the vibrations in the tube are caused by
What role did john Adams play after the boston massacre and why?
Full of sarcasm and Irony A. Satire B. Tone C. Epic D. Lyrics