28ttia 28ttia
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

Sariah bought a magazine for $3.95 and 5 packs of gum. She spent $18.75. How much did it cost for 1 pack of gum?

Respuesta :

Otras preguntas

Choose the word that best fills-in the blank. His time running this half marathon was _______ compared to his past performances. a. detrimental b. abysmal c. pe
How did the Treaty of Versailles trigger the May Fourth Movement?
What steps did Napoleon take to create an empire in Europe?
What are the criticisms of interest groups?
A 250 ml bottle of water treatment liquid will treat up to 625 litres of water. Given that 1 cubic meter=1000 litres, how much treatment liquid is needed to tre
What do I have to multiply 9 by to get 450
SAM now has 30ml of pop to share equally into glasses. he wants an axact, whole of mls in each. Work out the different ways he can share his pop. what fraction
Windmills that generate electricity are being built in coastal areas. The main benefit of these windmills is that they (1) produce finite resources
Why did the Phoenicians develop a writing system?
Find the equation of the line passing through the points (0,1) and (-2,0). Write the equation in slope-intercept form.