trashawalters trashawalters
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons of premium gas cost $40.68, what is the cost of one gallon of gas ?

Respuesta :

Otras preguntas

Convertir 25 km/h a m/s
Fruit Computer Company makes a fruit themed computer. Variable costs are $220 per unit, and fixed costs are $32,000 per month. Fruit Computer Company sells 500
the polygons in each pair are similar. find the scale factor of the smaller figure to the larger figure.​
Solve the equation 2sin x cos x = cos x, for 0° < x≤ 90°​
Did you have any problems finding our house
RSM wants to send four of its 18 Math Challenge teachers to a conference. How many combinations of four teachers include exactly one of either Mrs. Vera or Mr.
∫[tex]\frac{x+2019}{x^{2}+9 }[/tex]
PLEASE ILL MAKE BRAINIEST!!! If the dimensions of a rectangle ABCD are 15 x 12, what is the area of rectangle BEFD?
PandemicsPlus just paid a dividend of $1.00 per share and they consistently grown dividends at 4% annually. Investors require a return of 12% on the firm's equi
Determine the critical values for the confidence interval for the population standard deviation from the given values. Round your answers to three decimal place