alwaysaugust09
alwaysaugust09 alwaysaugust09
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ursula wants to make 48 hotdogs for a party. If
a bag of 12 hotdog buns costs $1.50 each and a
package of 8 hotdogs costs $2 each, how much
will the 48 hotdogs cost altogether?

Respuesta :

Otras preguntas

When an atom becomes an ion does its mass number change?
What times what equals 75?
What runs but never walks, has a mouth but never speaks, has a Ned bit never sleeps? My Geo hw is riddles
what is the population of burj khalifa
Solve: ln(x – 3) = ln(7x – 23) –  ln(x + 1)
A boat travels 36 miles in 1.5 hours ans then in 14 miles in 0.75 hour. what is the average speed?
Which Akkadian ruler built a large army and conquered land to form one of the world's first empires? A. Akkad B. Gilgamesh C. Sargon D. Babylon
how was the telegraph useful to people in the past?
What does cuál es la fecha de hoy mean and how would I answer it
what is the depth of oceanic crust