applejuicess
applejuicess applejuicess
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

7) All the students in the fourth grade either purchased their lunch or brought their lunch from
home on Monday.
• 65% of the students purchased their lunch
• 112 students brought their lunch from home
How many students are in the fourth grade?
A) 280 students
B) 320 students
C) 177 students
D) 728 students

Respuesta :

Otras preguntas

What is the meaning of thorin’s last words?
9 divided 788 please help
Which term best describes the spread of Judaism beyond southwest Asia? A. The exodus B. The Babylonian C. The diaspora D. The Persian conquest
Compare the Chinese and Indian approaches to the patriarchal family
What volume will 5.1×1022 atoms of ne occupy at stp?
In your own words what is unit rate?
Which number sentence correctly solves this problem? Mount Everest is 8,848 meters high. K2 Mountain is 8,611 meters high. How much higher is Mt. Everest than K
In this lesson we learned how the biosphere, lithosphere, hydrosphere and atmosphere interact. Which statement below is correct? Question 1 options: Earth’s atm
please help asap Which has the greater density? (Refer to "Densities of Common Substances" table.) air at sea level air at 20 km altitude
what is the unit rate for $420 for 15 tickets