marrieshasmith974 marrieshasmith974
  • 22-05-2023
  • Mathematics
contestada

A phone company offers two monthly plans, Plan A costs $26 plus an additional $0. 07 for each minute of calls. Plan B costs $10 plus an additional $0. 12 for

each minute of calls.

For what amount of calling do the two plans cost the

Same ?

What is the cost when the two plans cost the same?

Respuesta :

Otras preguntas

Iceland was formed by _____. A: erosion B: deposition C: a convergent fault D: volcanic activity
A vending machine sells chips at $0.40 and candy at $0.50. Last month, the vending machine yielded $139.80 with a sale of 298 items. how many packages of chips
Why did indians gather in amritsar in 1919?
Why couldn't Elie allow himself to die? Night by Elie Wiesel
How much comes from nonrenewable resources?
Jonathan is making his favorite pasta dish, he served his mom 1/12 of the pot pasta and his brother 1/6. how much of the pot is left over?
What kind of life first developed, and how long ago?
What provides clues about the ocean and climate including the type of marine life presented? A. the density, temp,and salinity of ocean water. B.the volume,dens
1/5 subtracted by 1/10 fractions
What can I do for really bad acne?