glenmoser43 glenmoser43
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

peanuts cost 1.60 per pound and raisins cost 2.30 per pound brad wants to make 8 pounds of peanut and raisin mixtures that cost 2.20 per pound how many pounds of peanuts and raising should be used

Respuesta :

Otras preguntas

which element has six protons in its nucleus?
why do overlapping niches lead to competition ?
what are the 6 things needed on a graph?
Although Plato and Aristotle disagreed with democritus what did his theory suggest was true about all matter?
_______ refers to a series of vertical zones with distinctive climate and vegetation regimes. A. Sedimentation B. Urban expanses C. Altitudinal zonation D.
write the slope intercept form of the equation 11x-2y=-6
Although Plato and Aristotle disagreed with democritus what did his theory suggest was true about all matter?
I need help with both of these1)     How did a highly literacy rate help draw the seperate colonies togther?2)     What were the most likely reasons that the fr
Why are nutrients from fertilizer harmful to aquatic ecosystems?
Is lactobacilli bacteria eukaryotic or prokaryotic?