malayalatham5296 malayalatham5296
  • 26-01-2024
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound. How much will 144 ounces cost?
A) $6.25
B) $7.50
C) $9.00
D) $10.00

Respuesta :

Otras preguntas

Which is a run-on sentence? Craters of the Moon National Monument and Preserve is in Idaho, it is home to lava flows and cinder cones. In the wintertime, long i
Which moves the food from the esophagus to the stomach?​
I NEED YOUR HELP FAST Which number is represented by point E on the graph? A number line going from negative 4 to positive 4. Point D is between negative 3 and
Un jeune peintre sans argent est sur le point d’être expulsé de son logement qui lui sert d’atelier. Dans un bric-à-brac du marché, il tombe en arrêt devant un
What does the word “mendicant” mean? Why would groups like the Franciscans call themselves “mendicant?”
A dental filling is nine carats what percent of the filling is gold?
help pls in in class
what are complex solutions
how does "Rip Van Winkle" deal with what became named "the American dream"
are the phrases "This interests me alot" and "This is very interesting to me" the same