turvadeconfi809 turvadeconfi809
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

2 kg de plátanos y 3 kg de manzanas cuestan 6,70 € por otra parte 1 kg de manzanas y 3 kg de plátanos cuestan 5, 15 € ¿cuánto cuesta el kilogramo de manzanas?¿ y el de plátanos ?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is the best-known culture-fair measure of intelligence? a. Wechsler Intelligence Scale of Children b. Raven's Progressive Matrices c. Sta
A B and C share the rent in a ratio of 4:3:2. The rent is £216. How much does a pay?
Because Ben's history professor was a college student during the 1970s, he has extraordinary insight and knowledge of facts concerning the Vietnam War era. This
What is the value of q?
Find the velocity and direction of a Projectile of a shot which passes in a horizontal direction just over the top of building which is 50m off and 25m height.
why do planetary scientists hypothesize that the moon formed with a molten surface
Please help me on this question! 9th grade math
Number 10 need help on number 10 . please show details on how you did it.
The phrase I beg a thousand pardons is an example of which type of figurative language?
What are some contributions of Bayard Rustin to the lgbt community?