jervontaemorris3764 jervontaemorris3764
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

You are buying 2 pieces of watermelon with a total weight of 4.5kg. Watermelon costs $3.50 per kg. How much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Sweeten Company had no jobs in progress at the beginning of March and no beginning inventories. The company has two manufacturing departments--Molding and Fabri
Help me, I don't get it
what is haopening to the speed and acceleration as a car travels from rest to 72 km/hr in 4.0 seconds?
In a sale, kitchen scales are reduced by two-fifths. What is the sale price if the original price was $50.00?
What state drew many migrant families, or Okies, seeking work
The ____ is a conceptual layout device that organizes the page into columns and rows.
What is the y - intercept of a line that has a slope of 1/4 and passes through point (8, 3) a. 1 b. 3 c. 5 d. 11
Deflation is the movement of dust, sand, and rock caused by _____.
The selling price of a​ refrigerator, is ​$ 796.40 . If the markup is 10 % of the​ dealer's cost, what is the​ dealer's cost of the​ refrigerator? ​$ nothing
At the end of 2010, washington corporation reported a $40,000 balance in its common stock account (par value $1 per share). the treasury stock account balance w