rshauna86 rshauna86
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls for 13.20. What was the unit rate in dollars?

Respuesta :

JZISHERE JZISHERE
  • 24-02-2016
The answer is 2.20 You get this by doing 13.2÷6=2.2 Hope it helps
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-02-2016
Divide

13.20/6 = ?
2.2 

Answer: $2.20 per bowl 
Answer Link

Otras preguntas

how many hydrogen bonds can a single water molecule form
how do you simplify 681
Measuring the size of a spefic object might include which of these SI units?A.meter ,soundB.candela,moleC.kilogram,ampereD.meter,killogram
how can you tell that a fraction corresponds to a repating decimal and not a terminating decimal
list the six external parts of a computer system, identify which is the output device and which is the input device?
list the six external parts of a computer system, identify which is the output device and which is the input device?
what is 92/99 written in the simplest form?
what does slippered pantaloons means in the seven ages of man for william shakespeare
what is 6/10 as a terminating decimal?
What is the displacement after 6 seconds when a car is moving at 12m/s and coasts up a hill with a uniform aacceleration of -1.6 m/s^2