riddick1992 riddick1992
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost

Respuesta :

abbyisawesome38
abbyisawesome38 abbyisawesome38
  • 26-02-2016
It would cost about 28 dollars for one pound
Answer Link

Otras preguntas

What is a true statement about the weakness of the administrative area of government under the articles of confederation
How do you find the area
Briefly Explain what is a dependent varieble and an independent varieble.
how to do my homework it say ' bella has 6.3 kilograms. she packs 0.35 kilogram of berries into each container. she then sells each container for $2.99. how mu
Like an architect developing blueprints for a new building, a(n ____________________ develops detailed plans for the new or modified system.
If you burn 46.0 g of hydrogen and produce 411 g of water, how much oxygen reacted?
Did maya angelou find success
marissa has taken four 100- point tests in math this semester. Her mean score is 89%. what score does she need on test 5 so the mean will be 90%
Explain why an author might choose precise words over vague words.
what opinion About Russian society does Leo Tolstoy express in this excerpt from the death of Ivan llyich