brienotbree brienotbree
  • 23-07-2018
  • Mathematics
contestada

Andrew has a cell phone plan that provides 300 free minutes each month for a flat rate of $19

Respuesta :

tcross1475 tcross1475
  • 23-07-2018

Is that the entire question. If you're looking to find the unit price (how much you are being charged for on unit) you can divide 300 by 19 and you get 15.79, which I rounded to the nearest tenth


Answer Link

Otras preguntas

Eight people are equally sharing 12 muffins. How many muffins will each person receive?
write and solve one order of operations brain teaser can anyone plz help me
What are gravitational waves?
Blood separates in 2 layers. What does the lower layer consist of?
what is one characteristic of many communities in ancient Greece
What is photosynthesis?
What does perpetrators mean?
what was two. thirds and fifth twelve
YOU can Help me On this Homework please.
If you were shipwrecked on an island: Why would you find useful to make a fire? Also, what fuels could be used? ♥ Thanks! ☺