uzeinia0 uzeinia0
  • 22-09-2018
  • Mathematics
contestada

Linda can mow 16 lawns in four days. what is the unit rate?

Respuesta :

jayden78
jayden78 jayden78
  • 22-09-2018

[tex]16 \times 4 = [/tex]
Answer Link

Otras preguntas

A meat-seller sells x kg of ducks at $8.50 per kg and (2x + 5 ) kg of chicken at $3.60 per kg. If he collects a total of $206.40, find the value of x.
Heyy i need help pls :(
What does God command Joshua to do in Joshua 1:8?
imagine that you are a hospital administrator. what are done actions that you might improve communication in your hospital?
Part AAt Fairview Middle School, 75 band members need to raise a total of $8,250 for a trip. So far, they have raised $3,120.​How much money, in dollars, per ba
Help please I need it
The gene being transferred is also cut. Will the restriction enzymes being used to cut the plasmid be used to cut the original DNA?
HELP ME ASAP ILL GIVE BRAINLIEST AND GIFT CARD TOGOOD ANSWERS What is a good title for a presentation for this thesis? Students with late wake times will have m
THIS IS WORTH 50 POINTS WILL MARK BRAINLYEST PLEASE HELP Use either elimination or substitution. y = x - 4 x + y = 6
In part two of Trifles, which is an example of dramatic irony? The women find that Mrs. Wright was stitching a quilt with a log-cabin design. The men believe th