vincentalejandre2457 vincentalejandre2457
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Evardo paid $1.12 for a dozen eggs at his local grocery store. Determine the cost of 3 eggs.

Respuesta :

Ðrågðñ
Ðrågðñ Ðrågðñ
  • 25-09-2018

The cost of three eggs is 28 cents, or $0.28

Answer Link
Leannmunoz
Leannmunoz Leannmunoz
  • 25-09-2018
I got $0.093
I divided 1.12/12
Answer Link

Otras preguntas

How do I convert from y = mx + b form to Ax + By + C = 0 form? The line is y = 2x - 4. Thanks. :)
what are the natural resources in south America?
Use scientific notation to perform 0.07x1600/0.0004
The product of two consecutive multiples of 5 is 500.what are these numbers?
what are the natural resources in south America?
Can anyone tell me this answer? Share £420 in the ratio 2:3?
A baseball team wants to collect at least 160 cans of food for an upcoming food drive. Team members brought 42 cans of food on Monday and 65 cans of food on Wed
i saved $360 for one year.the bank paid me 20% interest.how much do i now have
Wat is linear regression
what are the natural resources found in north america