smilycb546 smilycb546
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mr seidel filled up his 14 gallon gas tank for $29.96 what was the price per gallon

Respuesta :

Smartkidddxes
Smartkidddxes Smartkidddxes
  • 25-09-2018
2.14 is the price per gallon.

I figured this out by dividing 14 by 29.96 and I got 2.14 and to check my work I multiplied 2.14 by 14 and got 29.96 .
Answer Link

Otras preguntas

5 2/3 divided by -1 2/15
1. Match them together.Deforestation, combustion, circulation, weathering, calcium carbonateA.the burning of fossil fuels to make energyB.the primary component
what is the slope of y=-5x-6
What action caused the greatest human loss for Napoleon’s army?
Find the first three iterates of the fiction for the given initial value F(x)=x+2, x0=0
Count by tens and ones to find the sum of 52+34 Use the number line to show you thinking by
Puritans believed that salvation depended on...
In Flowers for Algernon, how do Charlie's "friends" react to him becoming smarter?
Please help me anyone ???????
Please help. What mass of copper is required to replace silver from 4.00g of silver nitrate dissolved in water? I found the molar mass of all of them but don't