Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

Cynthia invests some money into a bank which pays 5% compound interest per year she wants it to be worth over £8000 at the end of three years what is the smalle
The equation for the circle below is X^2+y^2=16 what is the length of the circles radius
Which of the following shows the balanced equation for the reaction that represents the decomposition of magnesium chlorate (Mg(ClO3)2)? 2Mg(ClO3)2 yields 2MgC
There are 4 jacks in a standard deck of 52 playing cards. If Patricia selects a card at random,what is the probability that it will be a jack?
In which enzyme would a defect majorly affect the formation of a whole new lagging strand without affecting the leading strand? A. DNA ligase B. helicase C.
1. 4x=3y+3, 6y= 8x+ 36.2. y=3x-1, y= 6- x/3.determine whether the following pair of lines is parallel or perpendicular?
What kind of Enlightenment thinker was Mary Wollstonecraft? political-literary-church reform-women-crime/punishment, etc.
Help please hope you can read this
Si te gusta pasar tiempo con amigos y hablar por teléfono eres ___________. Question 3 options: inteligente sociable trabajador talentoso A Mario no le gusta ha
Find the slope of the line