gabby2345
gabby2345 gabby2345
  • 23-03-2016
  • Mathematics
contestada

if a jar of peanut butter cost $4.69 how much would it cost to buy $36

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-03-2016
for 36 dollars, you would get 7 jars. This is b/c 36 dollars divided by $4.69, is 7
To buy 36 jars you would need $168.84 This is b/c 36 times $4.69 is $168.84
Hope that helped

Answer Link

Otras preguntas

2/5b+1=-11 how to slove
What is the solution to the equation?1/3x+1/3(2x-15)=3 1/2X=(?) (answer has a whole number, denominator, and numerator)Please explain the answer :P
What is the solution to the equation?1/3x+1/3(2x-15)=3 1/2X=(?) (answer has a whole number, denominator, and numerator)Please explain the answer :P
Solve by factoring the equation x^2+36=12x
Which number, is a factor of 14 but not a multiple of 2?
|-4b-8| |-1-b^2| 2b^3;b=-2
How do I solve 5x=-4y+4;x=1,2,3
304,001 in two forms
What is 1042 divided by 45?
What times what equals 210