kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

A car rental agency charges $120 per week plus $.12 per mile driven. How many miles did you drive if the total charge is $162?
how do politicians use math in their jobs (please give an example equation)
A mechanical wave moves through a medium, which can bea solida liquida gasall of the above
how do politicians use math in their jobs (please give an example equation)
What is 6 1/2 - 1 9/10
Which of the following states is considered part of the Corn Belt? End of exam A. Oregon B. Texas C. Iowa D. Alabama
how do you solve 2x^2-32=0 using square roots? Please help!
what is the most common form of farm work for freed individuals?
An ice cube melts when its mechanical energy increases.
A small grill can hold two hamburgers at a time. If it takes 5 minutes to cook one side of a hamburger, what is the shortest time needed to cook both sides of f