brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of recording the number of push-ups done by twenty people every day for twenty-five days?
What role did Seth mazibuko played in moblizing the students of Soweto
What remedies can consumers get from a debt collection agency for illegal treatment? a.Damagesb.$1,000 per violationc.Court Costsd.Attorney's Fees
CMS regional offices can answer questions when the ________ does not have sufficient information. A) Fiscal intermediary B) Medicare administrative contractor
What is the stoichiometry of the reaction between vinegar and baking soda?
Which product was used as an example of monopolistic competition?
Describe the results of national urban planning in the Netherlands, as illustrated in the Randstad.
How does Cultural Criminology open and broaden our understanding of crime, culture, methodology, and agency with its attention to the foreground of crime? How a
Which one of the following hash functions on integers will distribute keys most uniformly over buckets numbered 1 to n for n ranging from 1 to N? a) h(k)=kmodN
Shanice receives treatment from a physician for ulcers and haert disease. a mental health screening is likely to reveal that shanice also struggles with: ______