brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy by five packs of organic milk from the neighborhood store each pack is priced at $3.96 how much does Mandy spend in all of his purchase

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

$19.80 is spent on the milk

Answer Link

Otras preguntas

When applied to motor vehicle operation, _______ is the force that keeps a motor vehicle's tires from slipping on the roadway surface. a.) None of the answers b
William is putting up signs on the edge of the road every 1/16 of a mile. He just put a sign down and he has 7/8 of a mile of road left in which to place his si
when you divide a whole number by a decimal less than 1 the quotient is greater than the whole number. why?
Which of the following statements is a valid hypothesis? The atmosphere contains more nitrogen than oxygen. Alien spaceships cause crop circles to form. Why are
Is molded bread a physical or chemical change?
solving proportions x over 2 equals 18 over 6 I did the problem I just want to make sure I'm doing it correctly
Tyler's older brother Joseph is 5 feet 6 inches tall. Joseph is 16 inches taller than Tyler . How tall is Tyler?
What do Anne Frank and Zlata Filipovic have in common?
identify each as an expression or an equation y-5=2
PLEASE HELP!!! Jake cleaned up his room. He organized his toys into boxes. He put 7 toys in each of 3 bins.If t represents the total number of toys, write and