vivianni0727p1y30v
vivianni0727p1y30v vivianni0727p1y30v
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 pounds of corn cost 13.60 and 7 pounds of tomatoes cost 14.00 how much does it cost to buy 9 pounds of tomatoes use a double numberline

Respuesta :

jm9833641 jm9833641
  • 24-10-2018

Answer: $18.00


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Measuring the size of a spefic object might include which of these SI units?A.meter ,soundB.candela,moleC.kilogram,ampereD.meter,killogram
list the six external parts of a computer system, identify which is the output device and which is the input device?
5 FRIENDS GO OUT TO LUNCH AND ORDER 5 PIZZAS, THE FRIENDS DIVIDED THE PIZZAS EVENLY.FIND HOW MUCH PIZZA EACH FRIEND GOT AS A DECIMAL
5 FRIENDS GO OUT TO LUNCH AND ORDER 5 PIZZAS, THE FRIENDS DIVIDED THE PIZZAS EVENLY.FIND HOW MUCH PIZZA EACH FRIEND GOT AS A DECIMAL
what decimal is equivalent to 122/11?
write 6/10 as a terminating decimal
simplify: -3(4×-4) 7x(3+4)
Two fifths the cube of a number
how many hydrogen bonds can a single water molecule form
Identify two powers the US Constitution prohibits the states from having.