gemelo98 gemelo98
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Fernando was at the store and i had to buy 4 items but each item cost 1.99 how much did everything cost?

Respuesta :

just4lilyv just4lilyv
  • 24-10-2018

Answer:

$7.96

Step-by-step explanation:

4 times 1.99 equals 7.97

Answer Link
h31124 h31124
  • 24-10-2018

Answer:

$7.96

Step-by-step explanation:

since each item cost $1.99 you can multiply by 4

4(1.99)= 7.96

or you can add 1.99 together four times

1.99+1.99+1.99+1.99=7.96

Answer Link

Otras preguntas

are cockroaches active during the day?
what is smog? could you help me... pls
Write the quadratic equation whose roots are-1 and 6, and whose leading coefficient is 4 (Use the letter to represent the variable.)?=0
in a 4*100m relay race,tota track length is 200m and time taken by one particular group is 50.2sec. ehat is the average speed and average velocity of that group
what is dry lightning?
How do you multiply 5/12 times 2/9?
1/6 of a ship's crew are engineers, 1/4 are stewards and the rest are soldiers. if there are 48 crew members in all, how many sailors are on the board of the sh
did dinosaurs really have brains in their tails?
what is a xylophone? need help pls
why does alaska have really long days during some times of the year and really short days during other times?