kiammiller9678 kiammiller9678
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag costs $3.40 what is the cost per pound

Respuesta :

danieelars danieelars
  • 24-10-2018
3.40/5=0.68 per pounc
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer 6x-7y= -2
Can someone please help me w this ASAP?!
What happens when a bill is being read
4 ways to format the text in a document?
8abc2 + abc2 + 3 – 1
The nose is to the mouth. * 1 point O Medial Posterior Distal Lateral O Superficial O Anterior ООО O O O O O O Deep O Superior O Inferior Proximal
Did Napoleon’s rise to power represent a continuation of or an end to revolutionary ideals?
To compare people or things that are equal to one another we use: Para ser comparaciones entre gente o objectos que sean iguales se usa:
When F(x) = -3, what is x?​
Why were pyramids often started but never completed?