lillyheartfilia
lillyheartfilia lillyheartfilia
  • 24-11-2018
  • Mathematics
contestada

Help me I’m in a rush!!

Help me Im in a rush class=

Respuesta :

mynkiran mynkiran
  • 24-11-2018

21. Find the unit rate ($ per fl oz). Compare the two prices.

22. Multiply 2 3/5 by 7, and 5 3/4 by 4. Add those together and get the answer.


Hope that helps!

Answer Link

Otras preguntas

why does east texas have a higher average rainfall amount compared to west texas
A boy of mass 40kg slides from rest down a straight slide of length 5m. The slide is inclined to the horizontal at an angle of 20°. The coefficient of friction
The second angle of a triangular field is three times as large as the first angle. the third angle is 40⁰ greater than the first angle. How long are the angles?
What is 3.5 converted into a percent
what is the greatest common factor of 78 and 27 ?
What is halfway between 6500 and 7000
Does the stability of protons and neutrons in the nucleus depend on the electrons ?
How to round this number to the nearest thousandth 36.570438
At this rate how many minivans will pass Luann if 60 vehicles passed her?
Find the equation of the line parallel to y=1/3x-12 and passing through (0,-9)