nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

one type of lightning bug glows once every 1 1/2 seconds. How many times can it glow in 1 minute?
The amount of time Ricardo spends brushing his teeth follows a Normal distribution with unknown mean and standard deviation. Ricardo spends less than one minute
what is the definition of bond
out of 6700 students of a school only 90 passed find how many students passed
Best Fonzie Quotes for a Book Scale
One way to determine the age of a glacier is to measure its?
if the unicorn seat on a merry-go-round is 5 feet from the center, and the merry-go-round completes a full rotation in 6 seconds, how many feet does the unicorn
What effect did the growth of chartered companies have on european economies?
what is another way to express 52+24
How did the colonies affect trade and industry in the greek world?