nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

factorise 5x-10 please help
what is the nuclear charge in an atom of boron
please someone help me and explain this question to me (the last question starting with a straw)
what is the reciprocal of 10/9
what does equilibrium mean; in one complete paragraph please
what actions did John Smith take to help Jamestown
$40 sweater; 33% discount
please someone help me and explain this question to me (the last question starting with a straw)
A n-sided polygon has interior angles of which 4 of them are of sizes 125。, 220。, 40。and 295。 and the remaining are of sizes 20。each. How many sides does the po
which is greater 0.7 or 7/9