ari3122 ari3122
  • 24-01-2019
  • Mathematics
contestada

A bag of apples cost to that $2.88 what is the cost of one apple

Respuesta :

ionknowww ionknowww
  • 24-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

how many apples are in the bag?


Answer Link
kierraculbertson kierraculbertson
  • 01-05-2020

Answer:

0.36 cent

Step-by-step explanation:

  • Divide 2.88 and 8
  • But do it like this
  • 288 divided by 8
Answer Link

Otras preguntas

THE 3 STOOGES ARE ASKED WHO IS THE SMARTEST. TWO OF THEM ARE TRUTHFUL AND ONE IS A LIAR. LARRY SAYS CURLY IS THE SMARTEST, MOE SAYS LARRY IS THE SMARTEST AND CU
what is 30% of $650.00
how do you write a good essay?
in 5.074 the digit 5 stands for _____________
what percent of 150 is 60?
Iron is a solid, grey metal. Oxygen is a colorless gas. When iron and oxygen chemically combine , rust is made. Rust has a reddish brown color. Why does rust di
The first compact microwave ovens were sold in 1960. Everybody didn’t use them until the 1980’s.a. comma b. and c. or d. but e. because which one would be
which two numbers multiply to give you 100 and add to give you 10
what percent of 150 is 60?
What two mixed numbers have a sum of 3