kmath55 kmath55
  • 23-02-2019
  • Mathematics
contestada

What is the product?

What is the product class=

Respuesta :

landofretro
landofretro landofretro
  • 23-02-2019

Answer:

-30a^5*b+12a^4b^2+6a^3b^2+10a^3b^2-4a^2b^3-2ab^3

Answer Link
ishu14
ishu14 ishu14
  • 23-02-2019

The product is (-30a^5.b+12a^4.b^3+16a^3.b^2-4a^2.b^4-2ab^3)

Step by step process is above.

Ver imagen ishu14
Answer Link

Otras preguntas

HELP.....ASAP......HURRY
A 4-pound bag of carrots costs $1.28. What is the unit price? per pound Submit
A retail store has three departments, S, T, and U, and does general advertising that benefits all departments. Advertising expense totaled $48,000 for the year,
tenth of an inch. (b) Jackson cuts out one slice of cheese, as shown below. If the central angle of the cut-out slice measures 63°, what is the area of the top
Please help ASAP Which of these is NOT an example of an environmental factor that can affect an organism's growth? Inheriting the gene for purple flower petal
Solve for h.........
The number of passengers on a plane, and the amount of luggage that has to be loaded. O positive O negative O no correlation
Describe a non-biological example of feedback inhibition
2. Solve the following problems involving simple interest. Recall Simple Interest-INT=PV*r*t An investor decides to offer a business owner a $45,000 loan at sim
how can electricity, communication, and transportation facilities indicate the potential for industrial growth?​