rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

Solve the following problem. Be sure to show all steps (V.E.S.T.) and work in order to receive full credit. The sum of three numbers is 26. The second number is
Farmers established two types of organizations to fight for reform. List one of them here.
Can somebody help me with “the medicine bag” essay?
A cyclically adjusted budget balance: a. is an estimate of what the budget balance would be if real GDP were equal to potential output. b. is the same as the na
"The product of two numbers is 169. If the L.C.M. of these numbers is 13, find their H.C.F. "
The Chapin Social Insight Test evaluates how accurately the subject appraises other people socially. In the reference population used to develop the test, score
145=y+56 wanna ch- at
is there a net force?No!I have no clue Yes!​
Solve the system of equations by using elimination. -8a+7b=-69 -3a-3b=-9 ANSWERS; A)5,-6 B)-6,5 C)6-3 D)-36
Why did Leopold want a colony of his own?