nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

what led to a military government in japan
is it true many scientists believe that new species develop from older species as a result of adaptation
Why did Harry end up taking his vacation early
In a bag of marbles, 12% were red, 14% were blue , and the rest were white. If the bag has 250 marbles, how many were red and blue?
why does a permeable rock weather chemically at a fast rate?
In order to highlight the great care and caution that Fermi took while conducting his experiments, what does the author of "Enrico Fermi: The 'Italian Navigator
how many contractions exist in spanish
which of the following is a physical change? -Burning -Rusting -Freezing -Oxidation
what is the total number of protons in the nucleus of an atom of potassium-42?
Which is caused by the earth's rotation? A. deflection of the winds to the left in the Northern Hemisphere B. uneven heating of both hemispheres by the sun C. d