AidenMartino43 AidenMartino43
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for 4.95 or 4 Sanwiches for 6.72

Respuesta :

SVGPotato
SVGPotato SVGPotato
  • 25-04-2016
I'm guessing you're trying to find the better buy right, if so what you have to do for this is put 3/4.45 then you'll find the cost for 1 sandwich, and same for the other one 4/6.72, and the one with the least amount of money spent is your answer. 
Answer Link

Otras preguntas

Why is 40 days so important?
The Ruiz family is exchanging euros for US dollars. The exchange rate is 1 euro equals 1.35261 USD. Since the Ruiz family knows that USD are stated to the neare
luis bought stock at $83.60. the next day, the price increased $15.35. this new price changed -4 3/4% the following day. what was the final stock price?? is you
What did the battle of El Alamine reveal about hitler
The weights of 40 students were recorded. If the 75th percentile of their weights was 140 pounds, what is the total number of students who weighed more than 140
the freedom of working for yourself is necessarily limited by
3. How did the views of Native Americans and Europeans differ in terms of property ownership?
which one of the following businesses would be the most difficult to get funding for
people in sahel usually work in secondary industry wheres the mistake
Given the balanced equation representing a reaction: Cu + S==> CuS + energy Which statement explains why the energy term is written to the right of the arrow