Maggsramos
Maggsramos
25-04-2016
Mathematics
contestada
HELP PLEASE AND THANK YOU
Respuesta :
Schmidt13
Schmidt13
25-04-2016
4 b) is $1/lb (apples)
4 c) is $2/lb (oranges)
sorry I can't remember how to do linear equations to help with the rest.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
Looking at graduation rates, is Jada likely to graduate in 4 years? Why or why not? Tip: Hover over the bars in the bar chart to see what the national averages
Find the probability of each event. Write your answer as a fraction and as a percent. Drawing a diamond from a standard deck of cards. b. Rolling a number less
Choose the best equation to represent the problem: Misha recently measured the height of each member of her family. She found out that her dad is 72 inches tall
what geographic features of the oaxaca valley encouraged the development of agculture
PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
The net force on a vehicle that is accelerating at a rate of 1.2 m/s2 is 1,500 newtons. What is the mass of the vehicle to the nearest kilogram? A) 18 kg B) 180
What is the slope of the line that passes through the points (4, -2) and (4, 10)? Write your answer in simplest form.
Question 9 In △QRS , ∠R is a right angle and the measure of ∠S is 22° . (image below) Which equation can be used to calculate the measure of ∠Q ? A x+22=180 B
What makes the alternative forms of martial arts like kickboxing and Tae Bo so effective in promoting good overall fitness
Different groups in a country