suady
suady suady
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

4.5kg of oranges and 3kg of apples cost a total of £3.87 2.5kg of oranges cost £1.40 Work out the cost of 1kg of apples.

Respuesta :

karki145 karki145
  • 29-05-2019

Answer:

=£0.516 is 1 kg of apples

Answer Link

Otras preguntas

Solve each system of equations by using either substitution or elimination. 2p = 7 + q 6p - 3q = 24
What is a protagonist?
The last act of a sonata is known as the?
what is it called when you interpret the things you observe
84/144 to the lowest terms
B or D? Which of the following describes Hoover’s philosophical approach to stimulating the economy? Direct intervention: give direct relief to individuals to s
An economic recession refers to __________.
Words resemble the objects that they represent. True False
Why did many conservatives disagree with New Deal economic policies? Many conservatives believed in balanced budgets, low taxes, and low government spending. Ma
How did the British regain their market for manufactured goods in America? The British purchased American factories. The British reduced the cost of their goods