soniarewas42 soniarewas42
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

John sent $36 to buy 4 basketball what was the price per basketball

Respuesta :

donovanxespinosa
donovanxespinosa donovanxespinosa
  • 21-08-2019
9 dollars
36 divided by four is 9
Answer Link
queenjade20132005 queenjade20132005
  • 21-08-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide 36 by 4 and it equals 9

Answer Link

Otras preguntas

Why were the members of the Third Estate dissatisfied with their way of life under the Old Regime?
A movie poster is 3 feet wide and 5 feet tall. A frame shop charges $1.00 per foot for a black metal frame. How much would it cost to buy a black metal frame fo
when a bobcat gets too hot it can swear through the skin on its paws how does this help the bobcat to regulaye its internal temperature
SImplify Each Expression ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 6x+(5x-8) -(2-x)-3(6+8x)-12 11-(3x-6)+2(4x+5)-x (x+2)-(x-2)-12x ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ -Please show work-
how do you say 'or' in French?
The number of miles driven is proportional to the gallons of gasoline used. The graph shows this relationship. What is the unit rate for miles driven per gallon
What was the option given in 1986 to illegal aliens to become legal residents? a. Origin Requirement Act c. Immigration Reform and Control Act b. Immigration Co
What Kind Of Background Makes A Good Politician?
What was education like for Native Americans?
de ce se scrie prin cratima ,,ne-am,,- ortografa