nawaaljahmi nawaaljahmi
  • 22-09-2019
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for$3 What is the cost of 1 goldfish?

Respuesta :

stodd10 stodd10
  • 22-09-2019
It’s would be 3 divided by 12 which is $0.25
Answer Link

Otras preguntas

finish the song(I will swim every ocean just to be with you i will fix what I have broken coz ur ..............)​
In recent years, scientists and the public have raised a number of ethical and legal questions about DNA. Many of the questions involve issues of ownership and
4×+5 ayudenme por favor ​
PLEASE HELP ME WITH THE HOMEWORK.
5. During the day a person consumes 360 calories from fruit. How many calories does this person consume in their daily diet? A. 1,600 B. 2,300 C. 2,400 D. 2,600
Please help! Select all the ways that countries used to control other countries. Protectorates Colonies Genocide Sphere of Influence Communism Monarchy
Choose the answer for the three drop-down menus in the picture 1 casually or Conservatively 2 elevator pitch or mission statement 3 Tell a joke or smile
Solve for c, giving brainliest. please show your work/explain, i got to the point of square rooting 185, but i don't understand where to go from there if it can
Read the following passage and determine the author's use of symbolism.As Sofia crossed the border out of North Dakota, she knew what to do. She calmly pulled t
Informative essay for plastic trash 7th grade