Lucyshadow
Lucyshadow Lucyshadow
  • 24-05-2016
  • Mathematics
contestada

Taylor earned $48 for 6 hours of babysitting and $68 for 8.5 hours of babysitting. How long would she have to babysit to earn $32

Respuesta :

antonio112009
antonio112009 antonio112009
  • 24-05-2016
4 hours))

68/8.5 = 8
48/6 = 8
That means 32/8 = 4
Answer Link

Otras preguntas

Popular music is said to reflect the tastes and preferences of which social class?
Which explorer sailed for french?
Suppose the diameter of a circle is 6. What is its circumference
which of the following is an example of a fixed expense clothing or rent or entertainment or food
A store is selling 5 cans of tomato sauce for $4.50. What is the unit price?
Which of the following is a quemical property ?
Describe 3 facts about Julius caesar
Any part of an experiment that cannot be changed is considered to be a(n)
Find the slope of a line perpendicular to the following line f(x)=-(5/7)x-7
there are 2 loaf of bread in each row how many loaves of bread are there in 5 rows