hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

What was the first country to send an object into space? Soviet Union United States Germany China
Why was Gandhi able to unite Indians and shift political thoughts when earlier attempts had not succeeded
After the Mexican Revolution, what did the government commission artists to create and why?
You are buying a new internet service. The service costs \$75$75dollar sign, 75 per month. In the equation below, ddd is the total number of dollars that you pa
Please help and thank you
84 points Number the stars Act 1: Using supporting details from the text, write four to five sentences that describe the exposition and conflict. Include stron
please help me!!!!!!!
what are simulations?​
A sample of helium occupies 0.56 L at 988 mm Hg and 25 celsius. If the sample is transferred to a 1.0L flask at the same temperature, what will the gas pressure
Which arrow represents the activation energy of the forward reaction