dtiya14p4a5rt
dtiya14p4a5rt dtiya14p4a5rt
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Bobbie spends $9.50 on a pack of bulk candy that contains 100 pieces. How much does each piece of candy cost? Round the
answer to the nearest penny.
$0.01
$0.10
$0.95
$9.50

Respuesta :

mandyk2125
mandyk2125 mandyk2125
  • 03-02-2021

Answer:$0.10

Step-by-step explanation:

took the test

Answer Link

Otras preguntas

Help PLEASEEEE EXTRA POINTS
How are electors to the electoral college chosen?
Which choice is an example of the comparative form? A. most frightened B. smoother C. happy D. biggest
2x + 3y = 12 complete the missing value in the solution to the equation. (blank,8)​
What are some external challenges faced during the Abolitionist Movement?
Answer as mixed number ( if possible) 1/3 divided by 3/5
what does vegetative propagation mean?​
C6 H12 O6 (aq) is a(an)? Select one: a. dissolved molecule b. dilute solution c. ion in a crystal d. ion in solution
An object will absorb all colors of light except for the color that it appears to be. t or f
The parent function f(x) = x3 is transformed to g(x) = (x – 1)3 + 4. Identify the graph of g(x). 1st Graph is (A) 2nd Graph is (B) 3rd Graph is (C) 4th Graph is