kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What is globalization? Does it hurt the poor? Why or why not?
Can someone please help me with this question it’s math
Why did states have to resort to acts of legislation such as referendums, recalls, and initiatives to reform local and state government? -The Federal governmen
Drag a reason to each box to complete the proof. Given: KM=LN segment K N with points K L M N on the segment in order from left to right Prove: KL=MN Statements
What are the levels of Organization for a plant and animal?
Use the figure to write the segment addition postulate, write an equation and solve for x.
Wa Warmed by Happens the sun when clouds flow he water rises can't hold tow as water any more bod vapor water wate molecules Water Water is evaporating absorbed
Which of the following was a significant factor in the expansion of the railroad system in the 1800s?
Given the function: f(x) = –3x2 + 4 What is the additive inverse function of f(x)
In paragraph 3, which word means "passed" or "slipped by"?