justine64 justine64
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada


McKenzie bought 1.2 pounds of coffee for
$11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

iifeless
iifeless iifeless
  • 25-10-2019

Answer:

$9.85 per pound

Step-by-step explanation:

11.82/1.2 = 9.85

Answer Link
chofis11372
chofis11372 chofis11372
  • 25-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

11.82/1.2=9.82

Answer Link

Otras preguntas

All euros have a national image on the "heads" side and a common design on the "tails" side. Spinning a coin, unlike tossing it, may not give heads and tails wi
HEEEELP Local law defines the speed limit as 45 miles per hour on local roads. The law outlines punishments by charging fines for those who drive faster than th
Solve the equation 8-6z=26
The temperature Saturday is -13°, and on Sunday it is -4°. Which equation would be used to show the difference in temperature from Saturday to Sunday? -4 + 13
Plz help me with this math problem
If a scientist unknowingly breaks the law, he is guilty of noncompliance scientific fraud an honest mistake obias MTVT AUTOTAM
Factories these 2 plz!!
it's important to buy a business computer rather than a personal computer because​
Mexican-American War started over: A dispute concerning the border of California A dispute concerning the border of Texas A dispute concerning the border of Ne
If you were to choose one, which of Earth's spheres is the most important, and why?