thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

Pls help with this someone i'm struggling with this!
Should you have made the decision to drop the atomic bomb over Japan like America did ? Why or why not ? 5 sentences.
The following discussion focuses on the change in production and selling strategies of Timken Co., the Canton, Ohio, firm that is a major producer of bearings:
6. Mr Jones said: "As a young boy I collected stickers." Mr Jones said (that)​
Solve (2x-1)^2=8 using the quadratic formula
DDT is an insecticide that accumulates in the fatty tissues of animals whose concentration increases with each link of the food chain. Which group of organisms
A gas in a sealed container has a pressure of 50 kPa at 27°C. What will the pressure of the gas be if the temperature rises to 87°C?
Question 5 of 20 : Select the best answer for the question. 5. Determine the diameter of a circle with circumference units. O A. Tt2 units O B. 1 unit O C. T un
in a market economy decisions about which goods are produced are based on
Help me with these 20 questions on Law and Government. (This is due tomorrow at 11:00 AM) 1. What is government and why does it exist and why do we need it? 2