4804103134 4804103134
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

Four bagels and five muffins cost $9. Two bagels and ten muffins cost $15. How much does a bagel cost? How much does a muffin cost?

Respuesta :

12575226
12575226 12575226
  • 21-11-2019

A muffin each cost 1.25 each.

Hope this helps!

:)

Answer Link

Otras preguntas

Ahmed wrote an expression as 12x + 24, find all the equivalent expressions using the distributive property.
10. Insisto en que Uds. (vayan / van) allí esta noche.
PLEASE HELP!!!! use Euler's formula to find the missing number faces: 25 verticies: 17 edges: ? answer choice- a. 43 b. 41 c. 39 d. 40
Share with me your favorite activity and why
Help please i don’t get this
Find the measure of <8
help is needed please
Pls help ! Find the value of x .
the mean of 5 number is 11 the numbers are in ratio1:2:3:4:5 find the smallest number​
Which sentence is written correctly? A. Maria wanted so much to make sure that everyone was having a great time. B. Maria wanting so much to make sure that