lilsisbigbabe
lilsisbigbabe lilsisbigbabe
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Tyrone has $8.06.How many bagels can he buy if each bagel cost$0.65?​

Respuesta :

kalessss kalessss
  • 22-11-2019

Answer:

12

Step-by-step explanation:

so $8.06 / .65 = 12.4 but you cannot buy .4 of a bagel so the answer would just be 12

Answer Link
jfbfrancis jfbfrancis
  • 22-11-2019

Answer:12

Step-by-step explanation:Multiply .65 to 12 and get $7.80 which doesn’t go over $8.06

If you don’t know the number to start with, start with 5 and go up or down as needed

Answer Link

Otras preguntas

What is the importance of the Bostin Police Strike??
Show me how much to shade
What's the next letter? Y b w d u f
What state did little rock nine incident occur?
Which statement best describes the reason that Indians sought independence? A.British rule was oppressive, and Indians had minimal power in the government. B.In
Karita had $138.72 in her checking account. She wrote checks for $45.23 and $18.00. Then she made a deposit if $75.85 into her account. What's the best estima
The tRNA bases called ___________ are complementary to three consecutive nucleotides on an mRNA molecule.
Petroleum and natural gas form from _____.
a jar contains samples of the elemnts carbonand oxygen.Does the jar contain a compound?
explain how to find the degree of a polynomial