nicole9337 nicole9337
  • 23-11-2019
  • Mathematics
contestada

a grocery store sells a bag of 4 lemons for $0.79. Which pricing option would result in the same unit price for each lemon

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 23-11-2019
.79/4= .197. Or 20 cents each
Answer Link

Otras preguntas

depict an angle 7pi over 4 in standard position
What equals to 31 using multiplication?
Explain why summer in the Northern Hemisphere is cooler than summer in the Southern Hemisphere.
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
What equals to 31 using multiplication?
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
What equals to 31 using multiplication?
How many syllable in electricity
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..