kayleemm9
kayleemm9 kayleemm9
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 312 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

Mentallystrong182 Mentallystrong182
  • 25-11-2019

Answer:

answer= 842.4

Step-by-step explanation:

you take 312 and times it by 2.70

Answer Link
michayla306 michayla306
  • 25-11-2019

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70x312=842.40

2.70 is the cost of one milk then you multiply it by the number of milks karl bought.

Answer Link

Otras preguntas

what is 1.950 as a mixed number
how do you make 10 when adding 8+5
the best reason the United States might aid another country is to?
Explain how estimating the quotient helps you place the first digit in the quotient of the division problem.
What is the focus of Article I of the Constitution?
tory buys 27 packages of miniature racing cars. Each packages contains 5 cars. About how many miniature racing cars does tory buy?
unit rate for 14 lb for $2.99
Which best explains how railroad companies were able to standardize their timetables in 1883?
Caroline drove 350 miles to her grandmothers house trip took her 5 1/4 hours what was your average speed in miles per hour
3 inches of rain in 6 hours